Sivilce Lekeleri için Doğal Çözüm

Ergenlikle başlayan başa bela sivilceler ve onların her zaman ergenliği hatırlatan lekelerinden kurtulmak zor değil. Evde hazırlayabileceğiniz doğal çözümlerle sivilce lekelerinden kesinlikle kurtulabilirsiniz.

0 325

Özellikle yüzde, boyun ve omuz bölgelerinde görülen sivilcelerin çıkmasının pek çok nedeni olabilir. Ancak nedeni ne olursa olsun bu sivilcelerden hızlıca kurtulmak için sivilcenin sıkılması cildinizde sivilce lekesi olarak adlandırdığımız lekelere neden olur. 

Sivilcelerin lekelerinden kurtulmak için doğal çözüm yollarını sizler için bir araya getirdiğimiz bu yazı, sivilce lekelerinden şikayet edenler için bir kurtarıcı olabilir. 

Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilcelerin çıkmasının en büyük nedenleri arasında ilki ergenlik döneminde meydana gelen hormon değişiklikleridir. Ancak sivilcelerin tek nedeni ergenlikle sınırlı değil. Cildin yoğun makyaja maruz kalması sonucu hava alamaması, kullanılan ilaçların yan etkileri, stres gibi faktörlerin de sivilcelere sebep olduğu bilinmektedir. 

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir? Lekelerden Nasıl Kurtulabilirim?

Sivilcelerden ve onların mirası sivilce lekelerinden kurtulmak için kimyasal ilaçlar yerine doğal çözümler de elbette var. Bu çözümler evde kolaylıkla bulabileceğiniz ve kimyasal içermeyen doğal ürünler olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz türden. 

Sivilce Lekelerinden Kurtulmak İçin Yoğurt

Yoğurt sahip olduğu antioksidan özelliği sayesinde cildinizdeki lekelerden kurtulmanızda yardımcınız olacaktır. İnce bir tabaka halinde yüzünüze sürerek 15 – 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayınca yoğurdun etkilerini kolayca görebilirsiniz. 

Sivilce Lekeleri için Doğal Çözüm

Patates Sivilce Lekelerine İyi Geliyor 

Sivilce lekelerine ve aynı zamanda cildinize faydalı doğal çözümlerden ikincisi ise patates…

Patatesi rendeleyerek bir tülbentin içine alın. Tülbenti sıkarak patatesin suyunun bir kaba akmasını sağlayabilir ve bu suyu sivilce lekelerinin bulunduğu bölgelere sürebilirsiniz. Bu sizin için çok zahmetli ise büyük dilimler halinde doğradığınız patatesleri sivilce lekelerinizin bulunduğu bölgede bekletebilirsiniz. Patatesleri yüzünüzde 20 dakika boyunca beklettikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Etkisini birkaç gün içinde göreceksiniz. 

Elma Sirkesi Tam Bir Leke Giderici

Elma sirkesinin asitli yapısı, cilt üzerindeki lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Elma sirkesini bir pamuk yardımıyla lekelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Bu işlemi birkaç gün tekrarladıktan sonra cildinizdeki istenmeyen sivilce lekelerinin yok olduğunu görebilirsiniz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.